Poranny budzik wyrwał Krzysztofa z twardego snu. Słońce jeszcze nie wzeszło. W rogu pokoju jarzyła się lampa terrarium, w którym w tropikalnej atmosferze wylegiwała się sympatyczna iguana komornika - Culpa. Krzysztof wstał, zaparzył sobie kubek bardzo mocnej, czarnej kawy. Na kubku widniał nieprzypadkowy napis: ,,Lex kawa to podstawa”. 

 

Krzysztof jest komornikiem sądowym. Komornicy są ostatnim ogniwem wymiaru sprawiedliwości i zajmują się wykonywaniem wyroków sądów. Żeby zostać komornikiem Krzysztof Zabrał musiał aż przez 5 lat studiować prawo, a następnie przez kolejne 2 lata brać udział w specjalnej aplikacji komorniczej. Dzisiaj, po roku wykonywania zawodu jest zadowolony ze swojej kariery. Niedługo powinien wyruszyć na kolejną egzekucję za miastem. Przygotował więc kalosze i dopijając ostatni łyk kawy patrzył przez okno obserwując poranny krajobraz budzącego się do życia miasteczka.

 

To Krzysztof Zabrał i jego iguana. Krzysztof jest komornikiem. Zajmuje się wykonywaniem cywilnych wyroków sądów w drodze egzekucji. Iguana Krzysztofa nazywa się „Culpa”. Czy wiesz co oznacza to słowo?

Krzysztof Zabrał