O tej porze dnia jedyne, o czym Wincenty mógł myśleć to kubek świeżej brazylijskiej kawy. Każdy poranek wyglądał u niego jak rytuał. Tuż po wstaniu, zawsze udawał się do łazienki, by ogolić całą twarz z wyjątkiem wąsów, które dodawały jego wyglądowi pewnego rodzaju sympatyczności. Następnie smarował swoją twarz kremem i udawał się do kuchni na śniadanie, które zawsze było wyjątkowe, gdyż zawierało jedzenie z przeróżnych krajów świata. Mało osób o tym wie, ale podczas burzliwej młodości, Wincenty pragnął zostać marynarzem, podróżować i zwiedzać świat. Przygoda wędrowca skończyła się wraz z ostatnią złotówką w portfelu, a Wincenty postanowił ustabilizować swoje życie studiując prawo. Pomimo wybrania bardzo specyficznego zawodu, jakim jest bycie notariuszem, zawadiacka dusza nie opuściła Wincenta. Jego praca wydaje się dość schematyczna, lecz Wincenty zawsze znajduje sposób na to, by ją urozmaicić. W tej pracy, która wymaga wybitnej dokładności i skrupulatności, pomagają mu jego wierne chomiki- Inter i Partes.

 

 

Wincenty jest notariuszem i prowadzi własną kancelarię notarialną. Jego praca i dochód są w pełni zależne od klientów,  więc musi dbać o swoją reputację i zdobyty szacunek. Są to rzeczy, na które pracuje się latami, ale można je stracić przez jeden głupi błąd. Czy będziesz w stanie podołać wyzwaniom, które Wincenty napotyka na swojej drodze?

 

Wracając z kancelarii, Wincenty po spotkaniu takich wspaniałych młodych ludzi zaczął wspominać własną młodość. Wiele by dał, żeby odwrócić czas i zacząć uczyć się od lat licealnych u jakiegoś wybitnego prawnika, i być tak pomocny jak Wy w jego codziennej pracy. 

 

Wincenty  Poświadczony