Danuta Rembojarska to profesor pewnego znanego uniwersytetu. Każdy poranek zaczyna herbatką z miodem, nigdy nie pija kawy, ponieważ uważa, że jest szkodliwa i nie jest jej potrzebna do szczęścia. Pani profesor uśmiecha się, gdy jej młodsi koledzy chodzą zaspani lub biegną spóźnieni do swoich studentów wylewając przy tym swoją latte. Danuta Rembojarska jest bardzo dobrze zorganizowana, prowadzi spokojne życie wraz ze swoim mężem, który również jest profesorem. Nie mają samochodu, a drogę na uczelnię pokonują pieszo, spacerując brzegiem Wisły i nucąc pod nosem popularną piosenkę, która jest również hymnem jednego z dużych klubów piłkarskich w Polsce. Danuta Rembojarska ma 6 wnucząt, a niebawem na świat przyjdzie jej prawnuk. Pani profesor już dawno mogłaby być na emeryturze, ale pracuje dalej, bo praca to jej pasja. Mogłoby się wydawać, że życie pani Danuty jest dość monotonne, ale jest to dalekie od prawdy! Rozrywką profesor są figle z jej kotkiem Casusem, a prawdziwą frajdą jest odpytywanie studentów, szczególnie podczas sesji poprawkowej…

 

To Danuta Rembojarska. Danuta jest znaną i szanowaną Panią profesor. Zajmuje się nauczaniem studentów, a jej specjalizacją jest wstęp do prawoznawstwa i teoria prawa. Pani Danuta ma męża Zygmunta, 6 wnucząt i kotka Casusa.

 

Pani profesor wróciła po ciężkim dniu w ramach sesji egzaminacyjnej. Studenci przyprawili ją o ból głowy swoimi słabymi odpowiedziami podczas egzaminu. Profesor ma jeszcze dużo zadań do wykonania przed jutrem, bez Twojej pomocy nie dałaby sobie rady.

 

Danuta Rembojarska