Przemysław Docieklak

Docieklak właśnie kończy swój poranny sparing bokserski. Wszyscy, zarówno jego podwładni jak i półświatek doskonale wiedzą, że każdego dnia, bez żadnych wyjątków, od godziny 5:45 prokuratora można zastać w klubie bokserskim “Żelaźni”. Poranne wstawanie nagrodzone zostało Docieklakowi nadaniem mu pseudonimu “Skowron”. 

Sam Skowron twierdzi, że poranne treningi pozwalają mu oczyścić swój umysł, poukładać wszystkie myśli, a przy okazji zadbać o formę, co jest niezwykle istotne, w sytuacji gdy musi stanąć naprzeciw wszelkiego przekroju gangusom. 

Tym razem trening bokserski został przerwany przez najwierniejszego przyjaciela Skowrona - jego owczarka niemieckiego, który wabi się Nakaz. Nakaz w pysku przyniósł telefon Skowrona, na którym widniał komunikat o 23 nieodebranych połączeniach. To musi być coś ważnego…. 

 

Oto Przemysław Docieklak (pseudonim Skowron) wraz z jego towarzyszem Nakazem. Docieklak jest prokuratorem Prokuratury Okręgowej. Zadaniem prokuratora jest wykrywanie sprawców przestępstw oraz ich ściganie. Prokurator wnosi i popiera akt oskarżenia przed sądem. Na sali sądowej Docieklak, jak każdy prokurator, występuje w todze z czerwonym żabotem. Czy znasz jakiś zawód prawniczy, który nie wymaga noszenia togi? 

 

Skowron po całym dniu rozwiązywania zagadek wrócił do domu. Zmienia swój piękny czarny garnitur na piżamę z napisem “I am the best”, włącza swoją ulubioną płytę jazzową na gramofonie, rozsiada się w ogromnym fotelu i łapie oddech przed kolejnym dniem pełnym ciekawych wyzwań. Czy następnym razem też uda mu się rozwiązać wszystkie zagadki? Sprawdźmy to.