Tydzień X

Witajcie w X tygodniu Ligi Sprawiedliwości!

 

Całkiem niedawno Kornel Pilny odziedziczył po swojej zmarłej cioci Lidzi nieruchomość - domek nad morzem. Kornel uwielbia morze, szczególnie słuchać szumu fal i oglądać latające mewy. Gdyby nie jego praca, to już dawno wyjechałby i zamieszkał nad morzem na stałe.
Kto wie, może to właśnie tam spotkałby miłość swojego życia. Ostatnio coraz poważniej myśli o założeniu rodziny, chciałby w niedalekiej przyszłości poznać przyszłą żonę i wziąć wymarzony ślub. Jednak w tym momencie Kornel wie, że trudno jest mu coś zaplanować, bo pracuje w dużej firmie i nie ma czasu nawet na kilka dni wolnego. Niebawem jednak jego kontrakt się skończy, a wtedy na pewno będzie chciał zmienić miejsce pracy.

 

Zadania 
1. Czy nieruchomość otrzymana w spadku od Cioci Lidzi podlega opodatkowaniu?
2. Czy spadek można odrzucić? Napisz jak można przyjąć spadek.
3. Jakie dokumenty będą w przyszłości potrzebne Kornelowi do ślubu? Napiszcie kto może zawrzeć związek małżeński w świetle polskiego prawa? Jak wygląda kwestia małżeństwa z osobą z innego kraju?
4. Sporządź oświadczenie o przyjęciu spadku.


Zadania wykonaj w formie multimedialnej (np. krótkiego filmu, relacji, zdjęć), przy użyciu
dowolnej techniki.


 

PRZESYŁANIE ZADAŃ


 

Zadanie należy rozwiązać i przesyłać do 25 maja do godz. 23:59. Rozwiązania powinny zostać przesłane poprzez konto założone opiekunom drużyny na platformie moodle.