Tydzień I

Serdecznie witamy wszystkie zespoły w Lidze Sprawiedliwości. Mamy nadzieję, że wspólna rozgrywka będzie dla nas wszystkich wspaniałą edukacyjną przygodą. 

 

Co was czeka? 

 

Z początkiem każdego tygodnia będzie otrzymywać kolejne zadania, a najlepsze Zespoły spotkają się w wielkim finale zwanym fazą play-off. 

 

W pierwszym zadaniu skupimy się na Sędzi Stanisławie Temidzkiej.

 

1) „Ostatni gryz kukurydzianego paluszka i jedziemy do sądu” – pomyślała sędzia Temidzka. Szybko dopiła kawę i wsiadła do samochodu. Po 15 minutach jej oczom ukazał się sąd rejonowy, w którym orzekała. Budynek sądu był wielki i monumentalny. Czuć było bijące od niego poczucie sprawiedliwości. Sędzia Stanisława była dumna ze swojego miejsca pracy i bardzo cieszyła się, że może pracować w tak wspaniałym budynku. 

 

A jak wygląda wasz sąd rejonowy? Czy jest podobny do sądu Sędzi Stanisławy Temidzkiej?  Narysujcie go poniżej.

 

2) Sędzia Stanisława przekroczyła mury sądu rejonowego i udała się do szatni aby przebrać się w sędziowską togę. Otworzyła szafę i jej oczom ukazały się trzy togi. Pierwsza miała zielony żabot, druga czerwony, a trzecia fioletowy. Którą togę i dlaczego powinna założyć Sędzia Stanisława Temidzka? 

 

3) Stosownie do swojej funkcji ubrana sędzia wkroczyła na salę sądową. Jej oczom ukazało się dobrze znane jej miejsce. Miejsce, w którym wszystko jest zawsze na swoim miejscu i wszystko ma jakieś zastosowanie. Usiadła na specjalnie przygotowanym dla sędziego miejscu. Rozejrzała się po sali widząc miejsce dla protokolanta, powoda, świadków, publiczności i pozwanego. Widzieliście kiedyś jak wygląda sala sądowa? Narysujcie ją i opiszcie dokładnie każde miejsce na sali.