Tydzień I

Serdecznie witamy wszystkie zespoły w Lidze Sprawiedliwości. Mamy nadzieję, że wspólna rozgrywka będzie dla nas wszystkich wspaniałą edukacyjną przygodą. 

 

Co was czeka? 

 

Z początkiem każdego tygodnia będzie otrzymywać kolejne zadania, a najlepsze Zespoły spotkają się w wielkim finale zwanym fazą play-off. 

 

W pierwszym zadaniu skupimy się na pomocy Sędzi Stanisławie Temidzkiej. Wczoraj w nocy, w trakcie zapoznawania się z aktami nowej sprawy sędzia otrzymała ciekawe zapytanie od swojego potencjalnego kolegi po fachu - aplikanta sędziowskiego Andrzeja Ciekawskiego. Aplikant chciałby dowiedzieć się, który sąd (rejonowy czy okręgowy) będzie właściwy do przeprowadzenia sprawy w przedmiocie kradzieży kubków z wizerunkiem sowy o łącznej wartości przekraczającej 300 000 zł. 

Jak wiecie Sędzia darzy wielkim uczuciem wszelkiego rodzaju zwierzęta, jednakże z uwagi na obowiązki zawodowe nie ma czasu odpowiedzieć Andrzejowi Ciekawskiemu na zadane pytanie. Tu wkracza Wasz zespół, którego zadaniem jest: 

  • 1) wskazanie w jakiej formie prowadzone powinno być postępowanie przygotowawcze w przypadku kradzieży o wartości przekraczającej 300 000 zł

  • 2) wskazanie kto prowadzić będzie postępowanie przygotowawcze tj. policja czy prokurator? 

  • 3) wskazanie czy kradzież o ww. wartości jest występkiem czy zbrodnią